CSENPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Suche

Tal Obří důl

Riesengebirge

Pec pod Sněžkou, 542 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Das Gebirgstal Obří důl ist durch einen Gletscher entstanden. Es befindet sich zwischen Pec pod Sněžkou und dem Fuße des Berges Sněžka.
 
 

Obří důl ist ein Naturreservat mit wertvollen Pflanzen, zu denen beispielsweise die Küchenschelle gehört. Obří důl war in der Vergangenheit euch ein Paradies für Heilpflanzensammler. Im Boden kommen auch Bodenschätze vor. Hier wurde vor allem Kupfer- und Arsenerz abgebaut.

Lage: nördlich von Pec pod Sněžkou

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load