CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Suche

Jizera-Tal und Galerie

Böhmisches Paradies

Semily, 513 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Jizera-Tal ist ein romantisches, mit Felskämmen umsäumtes Tal. Die Tallänge beträgt etwa 3 km.
 
 

Auf dem rechten Ufer des Flusses Jizera führt durch das Tal ein Wanderweg von Semily nach Železný Brod, der Riegrova stezka heißt. Der Pfad ist teilweise im Felsen ausgebrochen und führt auch über eine 80 m lange Hängegalerie aus Stahl. Eine technische Sehenswürdigkeit auf dem linken Jizera-Ufer ist die Eisenbahnstrecke, die durch einige Tunnel mit einer Gesamtlänge von 743 m verläuft. Auf dem rechten Ufer des Jizera befindet sich ein 1300 m langer Tunnel, der das Wasser aus Jizera zum Kraftwerk unter Spálov leitet.

Riegrova stezka, Autor: Částka Jiří
Riegrova stezka, Autor: Částka Jiří
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load