CSENPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Suche

Wiese Pančavská louka

Riesengebirge

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Pančavská louka ist eine subalpine Wiese mit einem Moor vom nordländischen Typ.
 
 

Hier entspringt das Flüsschen Pančava, das über die Kante des Labský důl in Pančavská jáma herunterfällt und einen einmaligen stufenförmigen Wasserfall bildet, der insgesamt 140 m hoch ist. Von der Stelle des Wasserüberfalls bietet sich eine der schönsten Aussichten in Krkonoše, die sogenannte Ambrožova vyhlídka. Am westlichen Rand der Wiese liegt eine wichtige Weggabelung im westlichen Krkonoše, die man U čtyř pánů nennt.

Lage: nordwestlich von Špindlerův Mlýn

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load