CSENPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Suche

Tal Podtrosecká údolí

Böhmisches Paradies

Troskovice, 512 63

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Podtrosecká údolí, also die Täler unter Trosky, erstrecken sich in einem Bogen nördlich und nordöstlich um die Burg Trosky.
 
 

Auf dem Grund der klammartigen Täler, die größtenteils mit Felsen umrandet sind, befinden sich ein Teichsystem sowie viele Sümpfe und feuchte Wiesen, wo viele Pflanzen und Tiere vorzufinden sind. Deshalb wurde dieses Gebiet 1999 zum Naturreservat erklärt. Neben Hruboskalsko und Příhrazské skály ist es das größte Reservat im Schutzgebiet Český ráj. Es wurde insbesondere zwecks des Schutzes der Sümpfe auf dem Talgrund rund um Želejovský potok und Žehrovka zum Naturreservat erklärt.

Vidlák, Autor: Ondřej Holas
Vidlák, Autor: Ondřej Holas
Vidlák, Autor: Pavla Bičíková
PODTROSECKA UDOLI
Podtrosecká údolí
Věžický rybník, Autor: Částka Jiří
Rokytnický rybník, Autor: Luděk Antoš
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load