CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Suche

Wasserfall Pančavský vodopád

Riesengebirge

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Pančavský vodopád ist einer der eindruckvollsten Wasserfälle im Krkonoše Gebirge. Er befindet sich 1 km südlich von Labská bouda, am Bach Pančavský potok.
 
 

Das Flüsschen Pančava überwindet hier in Stufen die steile Wand des Labský důl, die 248 Meter hoch ist, was ein Rekord unter allen tschechischen Wasserfällen ist. Am Wasserfall befindet sich die sogenannte Ambrožova vyhlídka, von der aus man eine schöne Aussicht auf Labský důl, Kozí hřbety, Kotel und Lysá hora hat.

Lage: nordwestlich von Špindlerův Mlýn

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load