CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Wasserfall Mumlavský vodopád

Riesengebirge

Harrachov, 512 46

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Mumlavský vodopád befindet sich etwa 2 km von Harrachov entfernt und ist ein bekannter Ausflugsort für die Besucher dieses Gebiets.
 
 

Er fällt in eine Tiefe von 10 Metern, gehört also nicht zu den größten, ist jedoch sehr wasserreich und sehenswert sind auch die riesigen Töpfe und Kessel, die hier der reißende Strom des Flusses Mumlava aushöhlte. Die einige Meter tiefen Tümpel im Granitfelsen nennen sich Čertova oka.

Zugang: Zum Wasserfall gelangt man auf dem Waldweg, der vom Busbahnhof in Harrachov führt.

Lage: 2 km östlich von Harrachov, am Fluss Mumlava

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load