CSENPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Suche

Berg Lysá hora

Riesengebirge

Rokytnice nad Jizerou, 512 45

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der Berg Lysá hora ist mit einer Höhe von 1344 m eine der Dominanten des westlichen Teils des Krkonoše.
 
 

Der Gipfel ist mit Zwergkiefern bewachsen und auf seinen Hängen in der Richtung zum Kotel hin wächst auf großen Flächen die geschützte Flora des Riesengebirges, insbesondere Anemonen und Küchenschellen. Auf den südwestlichen Hängen oberhalb von Rokytnice befindet sich ein bedeutendes Skigebiet mit vielen Skiliften. Am südlichen Fuß des Berges Lysá hora wurde auf einer wichtigen Kreuzung der touristischen Wege die Bergbaude Dvoračky gebaut. Von Rokytnice gibt es zum Gipfel des Lysá hora einen Sessellift. Vom Gipfel aus hat man eine schöne Aussicht auf die Umgebung von Rokytnice und Vysoké, und weiter auf Podkrkonoší und Jizerské hory.

Lage: nordöstlich von Rokytnice nad Jizerou, nordwestlich von Špindlerův Mlýn

Lysá hora
Lysá hora
Lysá hora ze Štěpánky
Lysá hora
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load