CSENPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Suche

Berg Liščí hora

Riesengebirge

Pec pod Sněžkou, 542 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der markante Gipfel des Berges Liščí hora mit einer Höhe von 1363 m liegt zwischen Studniční hora und Černá hora in der Nähe von Pec pod Sněžkou.
 
 

Auf den Hängen wächst eine Menge von seltenen Pflanzenarten, deshalb ist er ein Bestandteil des Naturreservats. Über den Gipfel führt eine der beliebtesten Riesengebirgsmagistralen von Jánské Lázně nach Luční bouda. Auf den Hängen des Liščí hora befinden sich einige Bauden, wie z. B. Lyžařská bouda oder Prvosenka. Es handelt sich um ein bedeutendes Wintersportzentrum mit einer Menge an Skipisten. Vom Gipfel des Liščí hora hat man eine schöne Aussicht nicht nur auf die umliegenden Berge, sondern auch auf Vrchlabsko und Podkrkonoší.

Lage: westlich von Pec pod Sněžkou

Studniční hora ilustrační foto, Autor: Michal Balada
Studniční hora ilustrační foto, Autor: Michal Balada
Pec pod Sněžkou
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load