CSENPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Berg Sněžka

Riesengebirge

Pec pod Sněžkou, 542 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der höchste Berg Tschecheis mit der Form einer dreiseitigen Pyramide hat 1602 m. Er ist eine bedeutende Dominante des östlichen Krkonoše.
 
 

Die Nordhänge fallen auf der polnischen Seite ins Tal des Lomnička, auf der Südseite in den Obří důl. Der Name wird vom Eigenschaftswort Sněžná, also mit Schnee bedeckt, abgeleitet. Als erster bestieg Sněžka im Jahr 1456 ein unbekannter Venezianer.

Seit 1949 führt auf den Sněžka ein Sessellift von Pec pod Sněžkou. Sněžka ist in Krkonoše ein beliebtes Ausflungsziel.

Lage: nördlich von Pec pod Sněžkou

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load