CSENPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Teich Horecký

Lausitzer Gebirge

Stráž pod Ralskem, 471 27

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Talsperre Horka lockt zu angenehmen Spaziergängen und Entspannung aber auch zu verschiedenen Sportaktivitäten.
 
 

1914 wurde am östlichen Stadtrand von Stráž pod Ralskem der Stausee Horka (Teich Horecký) durch den Fluss Ploučnice gespeist. Die Dammhöhe beträgt 6 m, die Wasserfläche 69,5 ha. Heute ist er zur Erholung und von Wassersporten genutzt. Die Freunde des Wasserskilaufens können sich hier mit Hilfe eines Lifts oder von einem Motorboot über die Wasseroberfläche ziehen lassen. Man kann hier auch Wasserrad fahren oder eine Bootsfahrt genießen.

Lage: am östlichen Stadtrand

Horecký rybník, Autor: Milan Drahoňovský

Art der Einrichtung: Teich, Wasserreservoire, Freibad Möglichkeiten zu sportlichen Aktivitäten: Sportplatz, Tennisplätze, Beachvolleyball

Horecký rybník, Autor: Milan Drahoňovský
Horecký rybník, Autor: Milan Drahoňovský
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load