CSENPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Suche

Haus Šolcův dům

Isergebirge

U jezu 10
Liberec, 460 01

Telefon:+420 482 428 999
E-mail:jizhory@nature.cz
Web:www.jizerskehory.nature.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Eines der erhaltenen Denkmäler direkt im Stadtzentrum von Liberec. Derzeit hat hier ihren Sitz die Verwaltung des Geschützten Landschaftsgebiets Jizerské hory.
 
 

Am Ende des 18. Jahrhunderts wurde Liberec als ein Textilproduktionszentrum bekannt. Die hiesigen Häuser bauten die Hersteller von Textilwaren auf Grundstücken, auf die man das für die Produktion benötigte Wasser zuleiten konnte, insbesondere am Fluss Nisa. Das gezimmerte einstöckige Häuschen des Leinwandhändlers Bedřich Šolc wurde im Jahr 1771 gebaut. Es belegt die Handfertigkeit der Zimmerer am Ende des 18. Jahrhunderts in dieser Region unter dem Berg Ještěd.

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load