CSENPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Suche

Felsaussicht Holubník

Isergebirge

Hejnice, 463 62

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der Berg Holubník mit einem Aussichtsfelsen bietet eine grandiose Rundsicht auf das umliegende Jizerské hory Gebirge.
 
 

Auf dem flachen Gipfel des Holubník, in einer Seehöhe von 1070 m, befindet sich ein gewaltiger Felsenblock. Von dieser Dominante des Hejnický hřeben gibt es fast ein Rundum-Aussicht. In der nördlichen Richtung bietet sich eine schöne Aussicht auf die Region Frýdlant und südlich auf einen Teil des Jizerské hory mit dem Stausee Bedřichov. Am Horizont kann man den Ještědský hřbet sehen. Der Name wurde von einer längst aufgegebenen geodätischen Vermessungsanlage abgeleitet, die mit ihrer Gestalt an einen Taubenschlag erinnerte.

Lage: 5 km südlich von Hejnice.

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load