CSENPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Suche

Aussichtsturm Slovanka

Isergebirge

Janov nad Nisou, 468 11

E-mail:info@slovanka.eu
Web:www.slovanka.eu
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Im Jahr 1887 haben die Sektionen des Deutschen Gebirgsvereins aus Jablonec, Janov und Horní Kamenice auf einem der Gipfel des Maxovský hřeben (820 m) einen Aussichtsturm eröffnet.
 
 

Es handelt sich um einen Aussichtsturm aus Stahl, seinerzeit den ersten in Böhmen, der auf der Weltausstellung in Wien gekauft wurde. In den vergangenen Jahrzehnten war der Turm ziemlich verfallen und für die Besucher gesperrt. Im Jahr 1999 hat ihn die gemeinde Lučany gekauft und mit Hilfe von Sponsoren und freiwilligen Helfern wieder repariert und erneut zugänglich gemacht. Seit diesem Jahr ist der Aussichtsturm als Nationaldenkmal anerkannt.

Lage: unweit der Gemeinde Janov nad Nisou, nördlich von der Gemeinde Lučany nad Nisou.

Öffnungszeit

alle Monate alle Tage in der Woche -

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load