ENDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Vyhledávání

In-line bruslařská trasa Dolní Žleb - Krippen (SRN)

Dolní Žleb, 405 02

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Skvělý tip na výlet - trasa vhodná pro in-line brusle.
 
 

Trasa začíná v nejsevernější obci ČR na levém břehu Labe - Dolního Žlebu. Zdejší cyklostezka v úseku Dolní Žleb - Bad Schandau v SRN je krásně hladce vyasfaltovaná a až na několik přejezdů malých potůčků je to ideální terén právě pro in line brusle.

Celý výletní úsek dlouhý jedním směrem cca 8-9 kilometrů prochází hlubokým pískovcovým údolím podél břehu řeky Labe. Úsek pro inlajn bruslení začíná u podjezdu železniční trati v těsné blízkosti převozu přes řeku, nebo u podchodu pod tratí u železniční stanice Dolní Žleb.

Po překročení státních hranic na turistickém hraničním přechodu pojedete dál přes městečko Schöna, zhruba po kilometru je po levé straně restaurace s venkovním posezením a o necelý kilometr dál, na konci zástavby rodinných domků, je krásné dětské hřiště plné prolézaček. Zde trasa končí.

Cestu zpátky můžete projet buď celou až do Dolního Žlebu, nebo dojedete jen do Schöny a odkud přívozem do Hřenska a dále autobusem do Děčína. Nebo můžete v Schöně nastoupit do osobního vlaku na trase Bad Schandau - Děčín (lístky zakoupíte u průvodčího ve vlaku, kde probíhá i pasová kontrola).

Upozornění:
Nezapomeňte si vzít platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Doporučení:
Do Dolního Žlebu je velmi problematické dojet autem (10 km dlouhá silnička je široká přesně na jedno auto, protijedoucí auta se musí vyhýbat na improvizovaných sjezdech ze silnice, v Dolním Žlebu není žádné parkoviště ani místo na parkování). Pohodlně se do Dolního Žlebu dostanete vlakem z hlavního nádraží v Děčíně - jeďte až na konečnou.

Řešením také může být nechat se přeplavit i s automobilem převozním prámem přes řeku Labe. V Děčíně jedete směrem na Hřensko a podle ukazatele odbočit na Dolní Žleb, kde u řeky můžete mávat a pískat a získat si tak pozornost převozníka, který Vás za patřičný poplatek převeze i s automobilem přes řeku. Vyjde to ovšem dráž než jízda vlakem. Raději se předem podívejte na stránky Dolního Žlebu, jestli je přívoz zrovna v provozu.

Ubytování v okolí této trasy najdete zde

Dovolená s dětmi - nabídka

Na trase je dětské hřiště plné prolézaček.

Aktivní dovolená - nabídka

Oblíbená bruslařská trasa vás zavede k našim severním sousedům.

In-line bruslařská trasa Dolní Žleb - Krippen (SRN)
 
In-line bruslařská trasa Dolní Žleb - Krippen (SRN)
 
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa webu  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load