ENDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Vyhledávání

Pochod Českým rájem - Putování za Rumcajsem

Český ráj

Jako každý rok, tak i letos bude poslední březnová sobota na Jičínsku patřit turistům. Dne 25. března 2017 totiž pořádají Klub českých turistů - odbor Jičín ve spolupráci s městem Jičín již 51. ročník tradičního Pochodu Českým rájem - Putování za Rumcajsem.
 
 

Velké nádvoří jičínského zámku na Valdštejnově náměstí opět ožije už od ranních hodin. A rušno tu bude po celý den. Od 6.00 do 10.00 hodin zde bude probíhat prodej startovních lístků. Ti, kteří mají v plánu vyrazit z jiného místa než Valdštejnova náměstí, mají možnost si startovní lístek koupit v předprodeji v Městském informačním centru v Jičíně během měsíce března.

Vybírat můžete z několika tras, pro pěší turisty jsou připraveny dětské: 4, 6 a 8 km, pro dospělé: 13, 21, 35 a 50 km. Oproti loňskému roku je změna ve startovném. To bude letos jednotné pro všechny trasy - 20 Kč. Ani na cyklisty se nezapomíná. Jsou k dispozici trasy 25, 45 a 70 km dlouhé.

 Další informace k pochodu získáte na webových stránkách KČT Jičín.

Velké nádvoří Jičínského zámku
Velké nádvoří Jičínského zámku
Pochod Rumcajs 2017
 
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2017  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa webu  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2017
load