CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Český ráj bez bariér

Die Schönheiten des Český ráj (Böhmischen Paradiese) sollten auch Personen mit Bewegungseinschränkungen zugänglich sein, sei es Mitbürgern mit einem Handicap (Rollstuhlfahrern), Senioren oder Familien mit Kinderwagen. Für sie haben wir ein Angebot zusammengestellt, welches ihnen das Reisen in unserer Region einfacher gestalten kann. Hier finden Sie nähere Informationen zu Tipps für Ausflüge, dem touristischen Angebot (Burgen, Schlösser, Museen usw.) und Dienstleistungen (Unterkunft- und Verpflegungseinrichtungen) für Personen mit Bewegungseinschränkungen.

Hergestellt 21.10.2013 13:41:01 | gelesen 546x
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load