ENDEPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Vyhledávání

Vyhlídkové lety balonem i pro hendikepované osoby

Balon i pro hendikepované osoby, autor: Pavel Charousek

Společnost BAART s. r. o. nabízí nově vyhlídkové lety balonem nejen nad Českým rájem i pro tělesně postižené a pohybově omezené občany. Vlastní totiž jeden unikát, který je první v České republice. Jedná se o nový balon španělského výrobce, který má koš s bezpečnostními dvířky a speciální sedačku pro hendikepovaného pasažéra. Do nového koše se vejde až sedm lidí, nastupuje se z boku a je tu i speciální sedačka vybavená elektrickým pohonem.

Na vzlet a přistání je sedačka ve snížené poloze a po vzletu je sedící pasažér „vyzdvižen“ do vyhlídkové pozice, která mu zabezpečí komfortní rozhled přes hranu koše. V regionu severovýchodních Čech se jedná o jedinou nabídku tohoto druhu, nikdo jiný tady podobnou službu pohybově hendikepovaným nenabízí. Sedačka je homologována pro provoz v ČR a lety tělesně postižených.

BAART s. r. o. nabízí vyhlídkové lety pro jednotlivce (jednotlivé letenky), vyhlídkové lety pro skupiny (privátní lety), vyhlídkové lety pro tělesně postižené a pohybově omezené, provoz upoutaného balonu – ideální pro firemní akce a dětské dny, reklamní lety s letenkou zdarma ad. Vše podstatné najdete na www.vyletbalonem.cz, letenky můžete zakoupit přímo prostřednictvím internetových stránek nebo v informačních centrech v regionu.

Více informací na www.vyletbalonem.cz

Bezpečnostní sedačka

Vytvořeno 25.8.2015 9:43:47 | přečteno 3217x | rakousoval
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa webu  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load