ENDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Vyhledávání

Metodika

Tipy na výlety byly vybírány tak, aby provázely po všech oblastech Českého ráje a vedly kolem nejzajímavějších atraktivit regionu. Na základě Metodiky sestavené Pražskou organizací vozíčkářů byly připraveny formuláře pro mapování tipů na výlety. Během mapování výletů byly průběžně pořizovány ilustrační fotografie a fotografie kritických míst. Tyto fotografie s popisem výletu jsou umístěny v sekci „Tipy na výlety“. U jednotlivých výletů byl zpracován podrobný popis k výletu, který obsahuje informace např. o povrchu terénu, sjízdnosti a délce trasy, stupně obtížnosti dle metodiky Klubu českých turistů (KČT).

Barevným piktogramem označujeme stupeň obtížnosti trasy:

Modré trasy – jsou určeny pro zdatné vozíčkáře, vozíčkáře s doprovodem, handbiky a elektrické vozíčky. Trasy vedou po cestách se zpevněným povrchem, max. stoupání 8 %, šířka min. 1,8 m, stupně max. 2 cm.

Červené trasy – jsou určeny pro zdatné vozíčkáře, vozíčkáře s doprovodem, handbiky a elektrické vozíčky. Trasy vedou po cestách se zpevněným povrchem, do 6 %, občas max. 12 % stoupání, šířka min. 1,2 m, stupně max. 5 cm.

Černé trasy – jsou určeny pro vozíčkáře s doprovodem a terénní elektrické vozíčky. Trasy mohou vést i po cestách s povrchem, který se může při deštivém počasí místy mírně rozbahnit, stoupání do 12 %, občas max. 20 %, šířka cesty v rovných úsecích min., stupně max. 7 cm.

Vytvořeno 18.10.2013 15:56:08 - aktualizováno 18.10.2013 16:02:26 | přečteno 6010x | rakousoval
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa webu  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load