ENDEPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Vyhledávání

Zámek Sychrov je otevřen i vozíčkářům

Areál Státního zámku Sychrov je bezbariérová památka pouze zčásti. Volně dostupné jsou veškeré exteriéry zámeckého areálu,
jako například čestný dvůr, nádvoří, anglický park… Prohlídka interiérů probíhá v rámci tří prohlídkových tras. Samostatná je pak prohlídka klenotnice. Zde
platí následující omezení pro pohyb vozíčkářů:

Trasa A je základní prohlídkovou trasou, která návštěvníkům zpřístupňuje především interiéry prvních pater jižního, západního, severního a východního křídla. Prohlídka této trasy
vyžaduje asistenci, která vozíčkáře vynese po širokém schodišti do prvního patra. Dále je pak trasa snadno dostupná v jedné rovině a s širokými dveřmi.

Klenotnice – výstava plastik a šperků z drahých kovů a kamenů českého klenotníka Františka Khynla, které daroval České republice, se nachází v přízemí východního křídla a je z pohledu dostupnosti pro vozíčkáře bez omezení.

Na trasách B a C se nachází úzké a točité schodiště, a proto jsou prostory, jejichž prohlídka probíhá v rámci těchto tras, pro vozíčkáře bohužel nedostupné.

Nejvhodnějším místem k parkování je pro snazší dostupnost parkoviště, které se nachází západně od hlavní zámecké budovy a ze kterého je přístup k zámku po rovině. Bezbariérová toaleta se nachází v zámecké restauraci.

Vytvořeno 17.5.2012 7:54:52 | přečteno 102x | zdarska
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa webu  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load