ENDEPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Vyhledávání

Tip na bezbariérový výlet: Klenotnice drahých kamenů

Budova Klenotnice v centru Nové Paky je nyní vhodným cílem i pro vozíčkáře, starší či hůře se pohybující osoby.

V minulém roce zde byl vybudován výtah, díky kterému se i osoby s pohybovým handicapem dostanou pohodlně do všech pater budovy. Rovněž maminky s kočárkem tuto službu určitě rády využijí, protože v minulosti se musely rozhodnout, zda nechat kočárek v přízemí, nebo ho vynést po schodech. A to není všechno. V tomto roce dojde k plánované úpravě prostoru před budovou Klenotnice, na tzv. Muzejním náměstí. Díky ní vznikne v tomto prostoru pěší zóna a bezbariérové propojení Klenotnice a Suchardova
domu, kde se navíc zřídí sociální zázemí pro tělesně postižené občany. Naproti Suchardovu domu pak lze navštívit chráněnou dílnu občanského sdružení „Sportem proti bariérám
– Český ráj“. Kromě keramiky zde můžete nakoupit i proutěné zboží, nejrůznější dárkové předměty a dárkové krabičky. Vyrábějí také sportovní pomůcky (nejen) pro handicapované.

Vytvořeno 17.5.2012 13:05:45 | přečteno 107x | zdarska
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa webu  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load