ENDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Vyhledávání

Léto 2010 se Zrnkem naděje

Léto 2010 se Zrnkem naděje

Na léto 2010 připravilo o.s. Zrnko naděje pro návštěvníky Jílovecké ulice v Semilech bohatý program. Těšit se můžete na turnaje ruských kuželek, exkurze do sklářské dílny, návštěvu rekonstruované roubenky s expozicí o pilníkářství, ale také řadu tvůrčích dílen a programy pro celou rodinu.

Na letním programu se podílí řada organizací a spolků.

CPR M.E.D. (centrum pro rodinu, mateřství, ekologii a dětství. PeadDr. Lenka Hřibová - převážně aktivity realizované v areálu památkově chráněné zelené roubence v Semilech, které jsou zaměřené na ekovýchovu v rodině a nejmladších dětí), Zrnko naděje o. s. (zaměření na rodiny i jedince, kterým do života vstoupilo zdravotní omezení a upřednostňují rodinnou péči před ústavním umístěním) + Glass Lucie - Lenka Vanclová (skleněná bižuterie, výroba - obchod - služby aj., patronka a organizátorka akcí Zrnka naděje o.s.), MÚ Semily - odbor kultury a školství (spolupráce při několika celoročních akcích).

Novinkou pro návštěvníky letního programu 2010 bude otevření památkově chráněné červené roubenky s mimořádně vzácnou expozicí o řemeslu pilníkářů, která bude pro návštěvníky na požádání otevřena v sezoně nepřetržitě každý den díky ochotě vedlejší sklářské dílny Glass Lucie paní Lenky Vanclové. Plánuje se zde i mnohem více, ale to se dočtete v rozpise akcí uvedených v dokumentech ke stažení.

ikona souboruLetní program - 1. část

ikona souboruLetní program - 2. část

Vytvořeno 31.5.2010 8:30:28 | přečteno 1058x | zdarska
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa webu  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load