ENDEPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Vyhledávání

Infolisty 8/2010

v aktuálním čísle 8. srpen 2010, Infolisty Zrnka vám přinášíme dostupné informace o dění ze světa okolo nás v červenci s pozvánkami na srpen. Dočtete se o zahajovací akci prázdninové programu v Jílovecké ulici "Naše město na vozíku", o dvouměsíčním prodeji výrobků klientů z domu Tereza, o průběhu tvořivé neděle od CPR M.E.D. "Voda bez obalu", o třetím turnaji Ruské kuželky s náhledem několika fotografií, které přiblíží děj následujících dnů, o první besedě s promítáním fotografiií z Indonésie v památkově chráněné roubence čp.104, hudební pátky pořádané v parku na Ostrově + internetové odkazy.

Nescházejí pozvánky na srpen: pochod "Račí stezkou" Klub českých turistů, výstava v Galerii XY, program od CPR M.E.D, program od Zrnka naděje o.s. s pozvánkou pro veřejnost na "Pochod s BOBINOU až na Kozákov" a program na konec srpna pod názvem "Loučení s létem 2010 se Zrnkem naděje."
Liga vozíčkářů pořádá 14. ročník česko-slovenské fotografické soutěže, pohádkou o Křišťálovém srdíčku odlechčíme běžným starostem a článekem co je to lumbální punkce nahlédneme do zdravotnictví, je zde i odkaz na občasník "Sociálka"- vydávatel Krajský úřad Libereckého kraje.

ikona souboruSrpnové číslo měsíčníku ke stažení

Vytvořeno 10.8.2010 10:21:40 | přečteno 1114x | zdarska
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa webu  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load