ENDEPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Vyhledávání

Infolisty 7/2010

V aktuální čísle se dočtete o zahájení I. ročníku Ruských kuželek, o křtu knihy Svlečená do naha. Je zde pozvánka do letní Galerie XY a na akce na pořádané v semilském parku na Ostrově. Najdete zde i ohlednutí za reprezentací Semilských orlů, mapováním bezbariérovosti tras v Harrachově s ubytováním pro vozíčkáře se započatým projektem pro podrobné zpracování s fotografiemi. A také informace o činnosti CPR M.E.D. v památkově chráněné roubence čp.103 i o slavnostním otevření zapomenutého řemesla v památkově chráněné roubence čp. 104, kde byl vytvořen částečně bezbariérový přístup pro vozíčkáře. Čtenářům se představí občanské sdružení S(C)HODY z Liberce - divadelní spolek "Létající divadlo na kolečkách" s premiérou "Namaluji mi beránka".

Vytvořeno 21.7.2010 9:00:28 | přečteno 1064x | zdarska
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa webu  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load