ENDEPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Vyhledávání

Infolisty 5/2010

Milí čtenáři, v čísle 5/2010, Infolisty Zrnka vám přinášíme dostupné informace o dění ze světa okolo nás v dubnu s pozvánkami na měsíc květen. Dočtete se o dění v Jílovecké ulici v Semilech, o besedě s informacemi o historii kostela Sv.Jana Křtitele v Semilech a o besedě se zakladatelkou Zrnka naděje o.s. na téma "Budoucnost bydlení lidí se zdravotním omezením". Dále něco málo o tom jak se pokračuje v úpravách před otevřením památkově chráněné červené roubenky i to, že se dokončuje časový harmonogram "Léta 2010 se Zrnkem naděje". Oslovení pro hlasování v soutěži pro asistenčního pejska Ditu z Helppesu.

Vytvořeno 3.5.2010 20:41:04 | přečteno 1069x | zdarska
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa webu  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load