ENDEPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Vyhledávání

Infolisty 2/2012

Infolisty titulka 2/2012

Druhé vydání v roce 2012 „Léto“ přináší ohlédnutí do dění dní předešlých, kde jsme pořádali rozmanitý program a zúčastnili jsme se na několika akcích u spřátelených spolků. Zveřejňujeme i informace o dění od jiných organizátorů.

Infolisty jsou tradičně doplněny o internetové odkazy, fotografie a amatérská videa: BIODIVADÉLKO, Čarodějnický slet, SEMILSKÝ CVRNK, O neposlušných kůzlátkách, Slon a mravenec, Monika Rezlerová a Keysi, Čtení z Máje, FESTIVAL BEZ PLOTŮ Kurovodice, Harrachov bez bariér 2012. Informace v textu a fotografie v projektu „Jedeme bez bariér“: Muzeum a Pojizerská galerie Semily a IC Semily. Videa: Krajina a krajinový detail - Jiří Salač, Nemocnice v Semilech.  

Léto už je tady a kdo by se netěšil na slunné dny prázdnin a dovolené. Program Zrnka naděje tak jako v loňském roce bude spontánní na výlety a akce, které se budou realizovat v rámci možností lidí se zdravotním postižením odkázaných na dopomoc nebo celkovou pomoc druhé osoby. Spoluúčast veřejnosti vítána na některé akci - aktuální pozvánky.

Vytvořeno 11.7.2012 8:42:34 | přečteno 1123x | rakousoval
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Mapa webu  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load